בונז'ור פריז – נסיעת השראה

לצורך הפוסט הבא מומלץ לזנוח את שלל העיסוקים שלכם ולהתמכר יחד איתנו לעיר הכי רומנטית, יפה ומעוררת השראה, עיר האורות, אהובתנו הנצחית – פריז.

הצטיידו בכוס קפה ואקלר או קרואסון חם ונצא לדרך…

פריז זו הבירה האירופאית שאנחנו חוזרים אליה שוב ושוב ושוב, תמיד מרגשת, מפתיעה ומחדשת לנו.

אנחנו מאמינים שחלק מתפקידנו הוא להשאר מעודכנים בכל האופנות והטרנדים ולכן נסיעה אחת בשנה מוקדשת תמיד לתערוכת MAISON& OBJET. מדובר באחת מתערוכות העיצוב הגדולות והחשובות בעולם והיא מתקיימת בפריז פעמיים בשנה (בחודשים ינואר וספטמבר). 
התערוכה נחלקת לשני אזורים MAISON -בית -אזור המוקדש לעיצוב וריהוט חללי הבית
ואזור OBJET- נושא- אזור המציג חפצים ואביזרים דקורטיביים שונים.

זה המקום שבו חברות, אומנים ומעצבים נפגשים ומציגים, לעתים לראשונה את עיצוביהם. האובייקטים המוצגים נוטים להדהד היטב הרבה אחרי תאריך סיום התערוכה.

ונעבור לחלקים המעניינים את כולם – הטרנדים לשנת 2019 לפי תערוכת מייסון אנד אובג'ט –

המגמה הטבעית – עץ, טיט, קש, כותנה ופשתן. חומרים טבעיים ייכנסו לבית ולאירועים שלנו השנה. הנוכחות שלהם ניכרת בכל מקום בתערוכה- בריהוט, אקססוריז, שטיחים, גופי תאורה, הדומים, מחצלות ועוד. המגמה שעומדת בבסיס העיצוב היא של חזרה לטבע, לערכים, לבסיס והיא משתלטת על אורח החיים ומשם זולגת לעיצוב.

 

ראטן – קרוב משפחה של עץ הדקל ונכנס גם הוא לקטגוריה הטבעית אך בחרנו להקדיש לו סעיף נפרד מכיוון שהראטן היה בחירה של מעצבים רבים ובלט בכל מקום בתערוכה. בחירה בראטן היא בחירה מנצחת שכן היא מצליחה לשלב באלגנטיות רבה מסורתיות ומודרניות.
ירוק – גם כאן הרעיון הוא חיבור לטבע עם דגש על גוון ירוק ברווז ואם אתם לא מבינים על איזה ירוק מדובר חשבו על הגוון של צוואר הברווז, מין ירוק מטאלי עם קריצת רטרו.

צבעי פסטל וצבע השנה – "אלמוג חי" – מדי שנה חברת פנטון, החברה הידועה והנחשבת בעולם לייצור צבעים, מכריזה על צבע השנה. זה הצבע שיכתיב את האופנה והעיצוב. השנה נבחר צבע "קורל חי" – צבע מלא חיים, כתמתם, ורוד אדום עם נגיעות זהב. זהו צבע של שמחה ואופטימיות. הבחירה בצבע הזה גם היא מתכתבת עם המגמה של חזרה לבסיס ושמירה על הטבע.

פופ ארט – ההפך הגמור מכל הטרנדים אותם הזכרנו. פופ ארט הוא זרם אומנות שהחל להתפתח בארצות הברית בסוף שנות החמישים, זרם אומנות זה בא לידי ביטוי בתחומים רבים – ציור, פיסול, אופנה עיצוב פנים ואדריכלות. הפופ ארט משלב חומרים שלא עונים על ההגדרה הקלאסית של עולם האומנות, הוא מאופיין בצבעוניות רבה במיוחד. זוהי צבעוניות רועשת שאינה מתאימה לכל אחד. אנחנו כבר הפלגנו במחוזות הדמיון וראינו איך אנחנו מתרגמים את הסגנון לאירוע.. אין ספק שמי שמתחבר לסגנון צפוי לו אירוע צבעוני ומעניין.

 

פריז פותחת לנו צוהר גם לשאר התחומים המשיקים במהלך עבודתנו בטרמינל. אחד מהם הוא תחום הקולינרייה. אין סוף ספרים ומאמרים נכתבו על הקולינרייה הצרפתית. במהלך ביקורנו בפריז שמחנו לגעת ולחוש את פסגת הקולינריה לפני בפגישה מעוררת השראה עם השף הידוע סדריק גרולה Cedric Grolet, הקונדיטור הראשי של מלון היוקרה “לה מוריס” ומחזיק בתואר שף פטיסרי הטוב ביותר בעולם. שמו ידוע בזכות יצירת קינוחים בעלי דמיון לפירות שמהם הם עשויים.
הוא כתב כמה רבי מכר ובפגישה הקדיש לצוות הטרמינל את אחד מספריו.
זו הייתה פגישה מרתקת, מעוררת חושים ומלאת טעמים על קונדיטוריה עילית על טעם ויופי.

תחום נוסף שממנו אנו סופגים השראה הוא תחום עיצוב הבגדים ואופנה. שמחנו להתארח בתצוגת אופנה של Patrick pham, מעצב אופנת הוט קוטור.
ואם בהשראה ומעוף עסקינן…
מחוזות הדמיון שלנו לקחו אותנו לתצוגת אופנה דומה לזו שמתארחת אצלנו בטרמינל.

רגע לפני שחזרנו הביתה הספיקה שלי, מעצבת ראשית ומנהלת מינט דיזיין של קבוצת הבאר של סבא להשתתף בסדנת שזירה פריזאית לעיצוב עכשווי.

חזרנו הביתה, לטרמינל, מלאות השראה, רעיונות וחדוות יצירה…

את כל אלו תפגשו באירועים של 2019

https://vimeo.com/315641984