ברוכים הבאים ל'טרמינל'

מאחורי המקלדת המשופשפת עליה נכתב הפוסט הזה יושבת קארין, עורכת התוכן של 'הבאר של סבא'. בכל סוף שבוע, בדיוק בשעות הקסם של שישי בצהרים, היא יושבת עם הלפטופ בבית קפה שכונתי שבו כולם כבר מכירים את הבלונדינית עם ה"אמריקנו גדול ספל זכוכית חלב דל שומן בצד, תודה".  בכל שבוע אוסף תמונות, או רעיון, או מילה בעלת משמעות, או כל אלה גם יחד מקבלים על עצמם אחריות והופכים לפוסט חדש בבלוג, מבקשים לעורר בכם השראה. הפוסט של השבוע דומה ושונה, כי למעשה הוא נכתב כל יום משך חודשים ארוכים על ידי כל אנשי הצוות של הבאר.

טרמינל, קבוצת הבאר של סבא

טרמינל, קבוצת הבאר של סבא

הוא התחיל מרעיון, שהבשיל לאיטו במוחם הקודח של שלום ושלומית קאופמן, הבעלים והרוח החיה מאחורי 'הבאר של סבא'. יום בהיר אחד בחורף שעבר, כאשר הרעיון הפך לשאיפה ואז למטרה, התכנסנו לישיבה מיוחדת שבה כל צוות הבאר נכח בלידה של בן משפחה חדש. אתמול ניתן לו שם, "טרמינל", והיום אנו משתפים אתכם במסע המרגש אל עבר העתיד המקצועי והמשפחתי שלנו.

טרמינל, קבוצת הבאר של סבא

 

 

טרמינל, קבוצת הבאר של סבא

טרמינל, קבוצת הבאר של סבא

למעשה אפשר לומר, שהתשתית להגעתו של 'טרמינל' הונחה כבר לפני 14 שנים, ביום בו נפתחו שערי "הבאר של סבא" והזוג הראשון בחר בפרדס התפוזים של סבא יעקב כדי להפוך בו למשפחה. סבא יעקב קאופמן היה חקלאי שעבד את הפרדסים שלו באיזור פתח תקווה במסירות ובאהבת אדמה עזה. בסמוך לפרדסים של סבא הוקמה מתפרה השייכת לבית המלאכה 'ורדינון', בו תופרות זריזות עבדו בחריצות וייצרו בעבודת יד פריטי טקסטיל מושקעים.

16684_sewing-440x330

ked001_540-440x301

המתפרה שכנה בהאנגר ענק וסמוך אליו, הוקם בית קטן בו שכנו משרדים. 40 שנים מאוחר יותר, אותו האנגר עמד ריק וחרישי.

אחרי פטירתו, סביב הבאר ממנה השקה סבא יעקב את גידוליו, הוקם גן אירועים שוקק שביקש לארח את אלה שאהבה בליבם ומשפחה בנשמתם. שלום ושלומית התעקשו לשמר את מורשת אהבת האדמה והטבע של סבא קאופמן, וכך הקימו בין הפרדסים שלו מקום של אהבה ורוח. מאז, אלפי זוגות לימדו אותם שהבחירה לחיות את השמחה הקולקטיבית של מאות משפחות היא שליחות של חיים שלמים. צוות 'הבאר של סבא' נאסף לאט ובזהירות, מלקט אליו את אותם אנשים שהרגישו כאן בבית מיד, אלה שידענו כמעט מהרגע הראשון שהם משפחה שלנו מבחירה. וכך, אחרי 14 שנים פוריות ומסעירות של שמחה, החלטנו לקחת את השליחות שלנו צעד אחד קדימה.

ביקור מקרי במתפרה הישנה של 'ורדינון' הסמוכה ל'באר של סבא' של היום הציתה את אש העשיה במוחם של שלום ושלומית קאופמן. בישיבת צוות מיוחדת הם סיפרו לכולנו על ההאנגר העזוב על הפוטנציאל הגלום בו, על השאיפה להרחיב את מעגלי השמחה והיצירה, על המקום החדש עליו חלמו שיהיה לאח של 'הבאר של סבא' וירחיב את פועלינו בעולם האירועים. כולנו, מן הסתם, התרגשנו מאוד. לכולם היה חשוב לשמר את רוח המשפחתיות והמקצועיות הבלתי מתפשרת של הבאר גם במקום החדש, וכך הוחלט שצוות 'הבאר של סבא' יהיה צוות ההקמה של הטרמינל.

טרמינל, קבוצת הבאר של סבא

טרמינל, קבוצת הבאר של סבא

ישיבות קונספט וסיעור מוחות אינן חדשות בפתחנו. למעשה, הן חלק מהשגרה הנעימה שלנו ולכן, כאשר נפגשנו על עשרות כוסות קפה כדי לדון באופי של המקום החדש החלק הקשה ביותר היה לסנן את מאות הרעיונות המעולים לכדי קונספט אחד מגובש.

ידענו שאנו רוצים ליצור מקום שבו אורחים משאירים את המציאות שלהם בחוץ, ומגיעים אלינו על מנת להתמסר לחוויה שלמה. מה שהבנו, הוא שאנו רוצים ליצור עולם מקביל. מקום שהוא בין הפנטזיה למציאות, במרווח הנעים שבו יש מתח וענין בין המוכר והחדש. הבחירה באיזור התעשיה שבו שוכנת המתפרה הישנה נבע מתוך הרצון ליצור ניגוד מענין בין הרעש, הבטון והלכלוך של שעות היום אל השיק, האופנתיות והסטייל האורבני של הלילה. אסתטיקה מחוספסת שתיצור חויה שאין שניה לה.

 

טרמינל, קבוצת הבאר של סבא

טרמינל, קבוצת הבאר של סבא

כמה קסם טמון באפשרות לעבור למציאות מקבילה, לצלול אל מימד אחר המשאיר את חיי היומיום מחוץ לשער. בריחה מהמציאות המוכרת לנו לעולם בו הכל אפשרי. יצירת חוויה הדומה לכניסה אל סרט קולנוע, בו ה"מציאות" נשכחת, וחווית הצפייה מחייבת התמסרות מלאה.
מעבר למרחב דמיוני, מופלא וגדול מהחיים, היוצר מהות ורוח של פארק שעשועים. עולם לא מוכר, מסקרן, עם חוקים משלו, המנותק ממרחב וזמן, ומיקומו הגיאוגרפי לא רלוונטי. השאיפה היא ליצור חוויה קסומה המתקיימת על המתח שבין איזור התעשיה שבחוץ, לבין הבועה המסוגננת הנוצרת בפנים.

 

טרמינל, קבוצת הבאר של סבא

טרמינל, קבוצת הבאר של סבא

טרמינל, קבוצת הבאר של סבא

השם "טרמינל" מחזק את היכולת לעבור אל מרחב מופלא וגדול מהחיים, הוא מסמל את המתח שבין המציאות לחלום.

טרמינל, קבוצת הבאר של סבא

טרמינל, קבוצת הבאר של סבא

טרמינל, קבוצת הבאר של סבא

הטרמינל מקבוצת הבאר של סבא פתח את שעריו ביולי 2018. נשמח ללוות ולחגוג אתכם שמחות משפחתיות, אירועי חברה, אירועים עסקיים ומגוון אירועים מרגשים נוספים.

 

 

עיצוב: מינט דיזיין

צלמים:

רמי סיני

אילן מור

GOBA- photography

yulia tokarev

עידן חסון

שלומי פרי

צילום ועריכת וידאו: אדם שימשי